koniec sieci

Sieć przepięta

Dzisiaj w okolicach godziny 9:00 wszystkie komputery w naszej osiedlowej sieci zostały przepięte pod skrzydła firmy Interplus.
Mam nadzieję, że ta zmiana dla wszystkich okaże się zmianą na lepsze.

Przy okazji napisze trochę o technicznych sprawach, z którymi pewnie przyjdzie użytkownikom sieci się borykać:
W naszej, już starej sieci, wszystkie komputery/urządzenia mogły łatwo komunikować się ze sobą.
Nie limitowaliśmy liczby urządzeń w domu, ani nie robiliśmy problemów z dopisywaniem kolejnych urządzeń, typu drukarki itp.
Podejście firmy Interplus zakłada, że dla każdego "płatnika" przypisany będzie zazwyczaj jeden adres IP (jedno urządzenie).

Żeby rozbić internet na więcej komputerów/urządzeń w domu i być widzianym jako jeden adres IP, najlepiej wykorzystać router.
Większość ludzi ma już kupione routery - głównie w celu dostępu bezprzewodowego.
Jeżeli coś nie działa jak należy najlepiej teraz jest zresetować jego ustawienia i podpiąć kabel od internetu do portu WAN.

Pozostaje kwestia bezpośredniego połączenia między sąsiadami - to jednak trzeba rozwiązać sobie już samemu lub łączyć się przez internet.

W razie pytań, zapraszamy do dyskusji:)

1 Września 2012r koniec naszej osiedlowej sieci komputerowej

Pierwszego września 2012 zostanie zakończona działalność naszej osiedlowej sieci komputerowej.

Do tego czasu proszę o uregulowanie wszystkich zaległych składek. Ostatni miesiąc, za który będę przyjmował składki to sierpień br. Wysokość składki w tym czasie pozostaje niezmieniona. Po pierwszym września mój udział w sieci przestaje być znaczący. Każdy domek indywidualnie będzie musiał zadecydować o swoim sieciowo-internetowym losie.

Ze swojej strony polecam przejście pod skrzydła firmy Interplus (www.interplus.com.pl), która jest bardzo aktywna na naszym skromnym, osiedlowym „rynku”. Dla wszystkich użytkowników naszej sieci zostały wynegocjowane rabaty. W ramach abonamentu za internet w sieci Interplus istnieje też opcja dodatkowego podłączenia telewizji internetowej (więcej informacji www.k.pl) w następujących (również promocyjnych) cenach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nasza sieć komputerowa istnieje już od ponad 15 lat. W szczytowych momentach, w sieci zarejestrowanych było ponad 135 urządzeń. Aktualnie sieć łączy z sobą 22 domki przy ulicy Przygranicznej, Powstańców Śląskich i Obrońców Poczty Gdańskiej. Przez te wszystkie lata staraliśmy się unikać komercjalizacji sieci, zapewniając wszystkim potrzebującym mieszkańcom naszego osiedla wymianę plików z sąsiadami i tani dostęp do internetu.
Z wielu powodów stan ten nie może być już dłużej kontynuowany i stąd ta decyzja. Chciałem wszystkim użytkownikom, a także wyrozumiałym sąsiadom serdecznie podziękować za współpracę.

Subskrybuje zawartość