lan

Sieć przepięta

Dzisiaj w okolicach godziny 9:00 wszystkie komputery w naszej osiedlowej sieci zostały przepięte pod skrzydła firmy Interplus.
Mam nadzieję, że ta zmiana dla wszystkich okaże się zmianą na lepsze.

Przy okazji napisze trochę o technicznych sprawach, z którymi pewnie przyjdzie użytkownikom sieci się borykać:
W naszej, już starej sieci, wszystkie komputery/urządzenia mogły łatwo komunikować się ze sobą.
Nie limitowaliśmy liczby urządzeń w domu, ani nie robiliśmy problemów z dopisywaniem kolejnych urządzeń, typu drukarki itp.
Podejście firmy Interplus zakłada, że dla każdego "płatnika" przypisany będzie zazwyczaj jeden adres IP (jedno urządzenie).

Żeby rozbić internet na więcej komputerów/urządzeń w domu i być widzianym jako jeden adres IP, najlepiej wykorzystać router.
Większość ludzi ma już kupione routery - głównie w celu dostępu bezprzewodowego.
Jeżeli coś nie działa jak należy najlepiej teraz jest zresetować jego ustawienia i podpiąć kabel od internetu do portu WAN.

Pozostaje kwestia bezpośredniego połączenia między sąsiadami - to jednak trzeba rozwiązać sobie już samemu lub łączyć się przez internet.

W razie pytań, zapraszamy do dyskusji:)

Vista i problemy z połączeniem sieciowym

W ostatnim laptopie jaki kupiłem, jest vista. wszystko chodzi ładnie poza siecią, która się traci po kilku minutach użytkowania. Nie pomogło ustawienie statycznych adresów ip itp. Problem znika po wyłączeniu i włączeniu połączenia/restarcie karty sieciowej (ale oczywiście za kilka minut zaś brak połaczenia).
W necie widze mnóstwo podobnych postów, jednak brak jakiegokolwiek dobrego rozwiązania.

Jakbym do czegoś doszedł to dam znaka, ale może ktoś już to zwalczył?

Subskrybuje zawartość