nokia

Telefony komórkowe i plany taryfowe

Lokalizacja

Poland
50° 17' 12.048" N, 19° 5' 2.238" E

Witojcie.

Mam pytanie jakie macie plany taryfowe w swojej sieci. Wydawało mi się, że mam najlepszy i najtańszy abonament w Playu na kartę i wszyscy mi mogą skoczyć, ale okazało się że tak jest tylko wtedy gdy powiedzmy wydzwaniasz mniej niż 30 pln/miesiąc. Gdy się przekroczy 60 pln to właściwie karta okazuje się już droga i lepiej mieć abonament bo wychodzi taniej.

Drugie pytanie to jeżeli brać już abonament to z telefonem czy bez? Umowa jest krótsza bez fona a cena telefonu i tak jest rozbita w abonamencie i wychodzi właściwie że nigdy to się nie może opłacić chyba że Play kupuje telefony po pół ceny od nokii a jednak ludzie te telefony kupują
Więc o co loto?

Trzecia sprawa to telefon. Gdzie nie patrze wszyscy narzekają na nokie, że to archaiczne telefony, skrzypią, design słaby i drogie. A jednak miałem kiedyś Siemensa, Motorolę i Boscha i były to tandety większe niż ich odpowiedniki z Nokii w owym czasie. Wszyscy macie Nokie a jeden vacek który kupił HTC się na nim przejechał, tak? Wszystkie nowe Nokie są na Symbianach a w każdym punkcie mówią Symbian przeszłość bierz Andruta, no to wtf? Jakie fony macie i warto brać?

Czwarta sprawa to właściwie prośba, co ja bym nie zrobił to proszę Was przejdźcie do play będę do was miał za darmo ;PPP

PS: Filip ty się wypowiedz.

simlocki

chyba kupilem sobie wlasnie nowe fony w orange (nokia e51 i motorola u9), noi chcialbym do nich cos wpisac zeby telefon był bardziej otwarty na inne karty w naglych przypadkach. widze ze na allegro robia to zdalnie (do obu tych fonów), podaje sie im tylko imei i telefon a oni podaja kod ktory trzeba wstukac.
prosze jakis uprzejmych o podanie mi tychze o to programow do obliczania klucza <;

oczywiscie to wszystko chce tylko zobaczyc jak dziala, zeby umiec, nie zeby kogos bronboze oszukiwac.

GPS w komórce, potęga E51

GPS w komórce to fajna rzecz. Dosyć łatwo jest zainstalować w komórce TOMTOMa w wersji 6.X wystarczy wgrać na kartę i odpalić plik SIS.

Tutaj krótka instrukcja jak odpalić Garmina. Można by pomyśleć że mapka Garmina do komórki to bajer a nie prawdziwa nawigacja, otóż błąd. To bardzo dokładne mapy europy z dużą ilością POI, banki, apteki ale też sklepy Rossmana, Żabki, Zamki, Wodospady itd.

O to przepis:

Garmin Mobile XT 5.00.20 dla symbiana v3. Aplikacja oferujące największe pokrycie mapy polski zarówno drogowe, jak i adresowe.

Tym razem z prostą instalacją ograniczającą się do:

1. Przenosimy folder Garmin na kartę pamięci. (roko: Mobile XT 5.00.20))
2. Instalujemy GarminMobileXT.sis
3. Uruchamiamy Garmina, wchodzimy: Narzędzia -> Ustawienia -> Informacje; odczytujemy numer ID urzadzenia (identyfikatora).
4. Uruchamiamy keygen.exe;((roko: keygen w wersji 1.5)) w pierwsze okienko (Enter your Unit ID here:) wpisjujemy numer ID ten który odczytaliśmy w punkcie 3 i klikamy Generate,
z okienka na dole wybieramy (Select Map Product:) , w nowym okienku wpisujemy ID GPMapy: 1326 klikamy OK, następnie Generate.
5. Otwieramy folder Garmin na karcie pamięci (ten który już tam przenieśliśmy), odnajdujemy pliki .unl (GMAPSUPP.UNL i SW.UNL)wpisujemy do nich kody takie jak podał keygen:
Your GM XT device unlock code do pliku SW.ULN
Your map unlock code do GMAPSUPP.UNL

Działa sprawdziłem, baa można nawet odpalić dwie mapy naraz. Która nawi to potrafi? :)
Potęga E51 ;P pliki znajdziecie w necie lub pytajcie Rajkera.

PS jeżeli czeka was zakup karty do telefonu, nie kupujcie innej niż SANDISK.

Subskrybuje zawartość