narty

Wyjazd na deskę sezon 2012/2013

Na pierwszym spotkaniu nartowym nie wszyscy byli, stąd uważam że rozsądnie zacząć nowy temat "nartowy".

Założono że pierwszy dłuższy wyjazd nastąpi w 3 lub 4 tygodniu Stycznia 2013.
Prawdopodobnie pojawią się jakieś weekendowe 2 lub 3 wypady by poćwiczyć formę ale jeszcze nie wiemy kiedy bo śniegu nie ma.

Taki list dostałem od Przemka:

Witam
Mam tylko do ciebie maila a więc na twoje ręce przesyłam propozycję wyjazdu. Zobacz co sądzicie o tej propozycji.
koszty noclegów dla grupy 10 osobowej z tego co udało się do tej pory ustalić nie przekroczą 450-500 zł plus skipas (120-180EU)

Najwyżej położony lodowiec w Tyrolu!

W dolinie Pitztal obecność lodowca gwarantuje wspaniałe warunki pogodowe dla narciarzy od września do maja. Dzięki połączeniu terenów narciarskich Rifflsee i Pitztaler oferuje zimą trasy narciarskie o łącznej długości 68 km. o urozmaiconym przekroju tras łatwych, średnio trudnych i trudnych i ważne szerokie stoki na lodowcu lub przez las. Poza tym można wybrać samotne zjazdy w puchu poza wytoczonymi trasami – w folderach gwarantują dobrą zabawę.
Dojazd to tylko około 1200 km. Poniżej jedna z wybranych prze zemnie lokalizacji posiadająca wolne pokoje w okresie 05.01.2013 do 12.01.2013

Joggler

Więc jak będzie...

Wyjazd w Alpy

Dwa tygodnie temu byliśmy na Słowacji (Velka Raca) - na weekend pojeździć na desce. Warunki były średnie, pod koniec już tragiczne (deszcz). Ceny były jeszcze gorsze - za 4 godzinny karnet płaciliśmy 20euro. W normie jedynie była cena noclegu - 10euro za osobodzień.
Czyli jakbyśmy chcieli sobie podliczyć koszty tygodniowego (od piątku do niedzieli) zimowego wypadu na Słowację wychodzi: 8x10euro nocleg + 6 x 20 euro za 6 dni karnetów daje 200 euro.

Po rozmowie z kilkoma ludźmi, którzy byli w Alpach, pytałem o ceny wyjazdów, na tydzień. Jak chce się tanio to nocleg trzeba załatwić sobie samemu - bez pośrednictwa biura podróży - niestety do tego trzeba by mieć kogoś z francuskim, albo włoskim (te dwa kraje są najbardziej polecane). Jak się postara to można załatwić sobie tygodniowy nocleg+skipass na cały ten czas za ~270euro (we Francji, która jest najdroższa ze wszystkich krajów Alpejskich). Podobno skipass daje jeszcze dodatkowe korzyści w stylu darmowe baseny, siłownie itp itd. Pod koniec marca/na początku kwietnia - w zależności od konkretnego kurortu jest Free Week - darmowy tydzień. Poleca to na tym, że niby skipass jest darmowy. Nie wdając się szczegóły w trakcie trwania tego tygodnia jest taniej. Maniek mówił, ze wtedy można sobie załatwić tydzień noclegów+skipass za nawet 100euro!

Nawet gdyby nie trafiło się na free week to trzeba liczyć powiedzmy te 300euro - a to nie taka duża różnica w porównaniu do Słowacji, szczególnie jeżeli porównamy co mamy w zamian:
Velka Raca vs. Les 2 Alpes

Nowym problemem w porównaniu do Słowacji jest transport na miejsce. Polecali mi dogadać się z biurem podróży i dołączyć do jakiegoś autobusu co kosztuje od 200 do 400zł.

Ja już zaklepałem sobie urlop i najwcześniej mógłbym wyjechać 25 marca, a najpóźniej wrócić 10 kwietnia. W tym okresie chciałbym pojechać na tydzień w Alpy - np do Francji - Les 2 Alpes (najdłuższe stoki w Europie) lub do jakiejś włoskiej miejscowości, którą polecał Maniek, ale teraz nie pamiętam jej nazwy - coś na V.

Noi przez to, że organizacyjnie jest trochę roboty, a ilość osób dla których się to załatwia nie ma znaczenia moje pytanie do wielce mości forumowiczów:

czy ktoś by się pisał na taki wyjazd?

ps. Prace nad ustaleniem gdzie w tym czasie i kiedy dokładnie będzie free week trwają.
ps2. Wszelkie wskazówki i podpowiedzi mile widziane
ps3. Wszystkie ceny bez wyżywienia

Gdzie chcesz spedzic sylwka...

Gdzie zamierzasz spedzic sylwka a;e tak szczedrze prosze

Subskrybuje zawartość