Portret użytkownika vac

Ruszyło głosowanie na budżet obywatelski w Sosnowcu.
Głosować można jeszcze tylko przez tydzień na stronie: https://konsultacje.sosnowiec.pl/projekty
Ciekaw jestem na co zagłosowałaś/zagłosowałeś?

Portret użytkownika Bajero

Chyba mamy juz po terminie glosowania ....szkoda, ze Milowice polaczono z Pogonia' bo jakos tak samodzielnie byloby chyba razniej :-) moj wybor padl na park kolo kosciola. Fajnie byloby przywrocic jemu choc odrobine dawnego blasku. A w parku tym byla muszla koncertowa z laweczkami, alejki dookola stawu i mostek milosci przegradzajacy ten staw, byla chyba tez fontanna. Park odzywal w trakcie festynow czy niedzielnych potancowek przy orkiestrze :-) Oj dzialo sie....

Portret użytkownika vac

Są już wyniki.
Akurat z samych Milowic widzę, że przeszły tylko dwa projekty. Ciekawostką jest oddana na nie liczba głosów, widać, że nie tylko liczba głosów miała znaczenia ale i kwota wymagana do realizacji projektu:
36. WYPOSAŻENIE BOISKA ZSO NR 13 W ŁAWKI (4szt) - kwota 4000zł, łącznie głosów: 5
37. MODERNIZACJA PLACU ZABAW NALEŻĄCEGO DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 11 (dwie ławki, karuzela i kosz na śmieci) - kwota 10 000zł , łącznie głosów: 4.
Dwa większe projekty z tego "okręgu" będą realizowane na Hallera i Gospodarczej.

Szkoda, że nic ciekawszego nie przeszło, ale podoba mi się, że w końcu istnieje mechanizm dostępny dla szerokiego ogółu, którym można sprawić 4 ławki na boisko szkolne, w rozsądnych cenach;)

Portret użytkownika Bajero

Hej,
Wyglada na to, ze mamy juz nowy "budzet obywatelski".
Rozwiazanie z ubieglego roku bylo zenujace- inwestycje, ktore powinny byc wykonane z urzedu- a nie jako "wybrane przez Obywateli".
No coz- takie sa uklady.
Ciekawe co teraz dla Milowic przejdzie- skoro p.Prezydent - za 70 mln miejskich srodkow chce zainwestowac w rozbudowe linii tramwajowej (15) do Zagorza i Dandówki.( info z konca wrzesnia 2015). Bedzie nawet swoiste "referendum" w tej sprawie...90 tys ankiet rozeslanych do mieszkancow. Wyglada na to, ze te ankiety wiecej kosztuja niz to, co miasto dalo naszej dzielnicy :(
Bajero

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.