Portret użytkownika kobjetka

... no to zaczynam cykla ... jak umilic sobie dzien "niżowy" - w kazdym tego slowa znaczeniu ;p

sposób 1

Czterech dresiarzy jedzie swoim nowiutkim AUDI A4. W pewnym niefortunnym momencie walnął w nich maluch. Wkurzeni wysiedli z AUDIKA. Po podejściu do drzwi malucha jeden z nich wybił szybę i wyciągnął przez nią kierowcę malucha i mówi:
- No, to teraz bedzie wpie***.
- Ależ panowie, to nie jest sprawiedliwe, ja tu jestem sam, słaby, mały a was jest czterech...
Dresiarze odwrócili się by omówić sytuację i po chwili odwracają się i jeden z nich mówi:
- No dobra, to Basior i Grucha są z tobą...

;)

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

i 2... a co ;)
bueheuheuhu

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

Dowódca kompani wzywa kaprala:
- Słuchajcie, Kazikowi trzeba delikatnie powiedzieć o śmierci ojca.
- Tak jest. Rozkaz.
- Kompania zbiórka! - woła kapral. Kto ma ojca, wystąp!... A ty Kazik gdzie się pchasz, baranie?!

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika Yash

Malutki, biały facet wchodzi do windy.
Jest już tam taki wielki Murzyn.
Kiedy winda rusza, Murzyn mówi: - 2 metry wzrostu, 200 kg
wagi, 30 cm penis, 2 kg lewe jądro, 2 kg prawe
jądro. Turner Brown.
Malutki facet mdleje.
Murzyn podnosi go z podłogi, cuci uderzeniami w twarz, potrząsa nim i pyta:
- Kurcze, facet, co nie tak?
Malutki, biały człowieczek odpowiada:
- Przepraszam pana, ale proszę powtórzyć, co pan mówił...
Murzyn patrzy z góry na człowieczka i mówi:
- 2 metry wzrostu, 200 kg wagi, 30 cm penis, 2 kg
lewe jądro, 2 kg prawe jądro. Nazywam się Turner Brown.
Malutki, biały człowiek mówi:
Dzięki Bogu, myślałem, że pan mówi "turn around".

Portret użytkownika Karolka

Ooooch! :(

Portret użytkownika kobjetka

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika Yash

Koleś postanowił sie ożenić, idzie do matki i mówi:
- Mamo, zakochałem się i będę się żenił.
- Eh, no dobrze, ale muszę ją poznać
- To ja ją przyprowadzę, ale przyprowadzę też dwie inne koleżanki a ty zgadniesz, która jest moją wybranką.
- Niech tak będzie.
Następnego dnia gość przyprowadza trzy laski. Dziewczyny siadają na kanapie, naprzeciw nich staje mama kolesia,przypatruje się chwilkę...
- To ta pośrodku.
- Dokładnie. Skąd wiedziałaś?
- Bo już mnie wkurwia

Portret użytkownika kobjetka

buehue samo zycie;p

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

z zycia gwoździa ;pz zycia gwoździa ;p

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

...nie wim czemu ale garfield kojarzy mi sie z walcem... tak tym walcem;p

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

a tu z dedykacja dla wszystkim swirnietych ceesowcow ... taaaak dla was własnie;p

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

-pan sobie myśli, ze pan dzwoni... a ja myślę, że odbieram;p

ja umarłam buehuhe
musze to zastosowac w życiu;p
może ogłosimy konkursa?:P

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika Ania

hihi

Portret użytkownika kobjetka

... nic tylko OOOOOOOOSSSKKKKAAAARRRRR w zielonej skarpecie;)

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika Yash

Konopie, haszysz i marihuana istniały od zawsze. Są naturalne jak pot, mocz, śmiech, smutek i sen. Temat ten zawiera bardzo dużo interesujących, ciekawych i zaskakujących faktów..

Artykuł ten przedstawia niektóre z nich.

* Najdawniejsze chińskie wykopaliska archeologiczne wskazują , że konopie były używane w już 8500 lat temu (odkryto m.in. liny konopne, powrozy, sznurki, tkaniny z włókna konopnego).
* Słowo marihuana pochodzi z meksykańskiego slangu i zostało spopularyzowane w latach 30 - tych w Ameryce, podczas serii programów w mediach i programów rządowych. Słowo `marihuana' odnosi się konkretnie do medycznej płaszczyzny cannabis.
* Cannabis pojawiają się w prawie każdej znanej książce o medycynie pisanej przez dawnych mędrców i wykształconych ludzi . Jest na ogół klasyfikowana jako jeden z pięciu najlepszych lekarstw i specyfików.
* Słowo Bangladesz w wolnym tłumaczeniu oznacza `kraj ludzi konopi'. W latach 60 tych podpisał z USA pakt antynarkotykowy zgadzając się na zaprzestanie uprawy naturalnej tam konopi. Pozbawienie gleby odpornej i trwałej rośliny stało się przyczyną wypłukania milionów ton uprawnej gleby do morza i niepowstrzymanych powodzi.
* Aby stworzyć papier z miazgi drzewnej substancja zwana `lignina' musi być rozbita. Aby to zrobić miazga musi być poddana działaniu mocnego kwasu. Papier robiony z drzew ponadto jest często wybielany chemikaliami, które są uważane za szkodliwe. Miazga konopna nie zawiera ligniny i bieleje z o wiele większa łatwością.
* Z jednego hektara konopi można wyprodukować 4,7 razy więcej papieru, niż z hektara drzew. Podczas gdy zwykły papier można przetworzyć 3 razy, ten z konopi można przetworzyć razy siedem.
* Chińczycy używali papieru z konopi już 2000 lat temu. Papier ten jest mocniejszy i tańszy niż papier uzyskiwany z drzew.
* Na odwrocie banknotu o nominale 10 USD z 1914 roku widać farmerów podczas zbioru konopi.
* Thomas Jefferson pierwszą wersję Deklaracji Niepodległości napisał 28 czerwca 1776 roku na papierze konopnym. Dopiero oficjalna kopia - opublikowana 4 lipca 1776 - została przepisana na pergamin.
* W latach 1763 - 1767 w stanie Wirginia można było zostać skazanym nawet na więzienie, za nie uprawianie konopi.
* Benjamin Franklin założył jedną z pierwszych manufaktur przemiału papieru konopnego w USA. Plantatorami konopi byli także Thomas Jefferson i George Washington.
* Rzekoma szkodliwość marihuany była doskonałym pretekstem dla antykonopnego lobby aby wyeliminować konkurencyjną technologię wytwarzania.
* Pierwsze Levis'y uszyto z płótna konopnego. Rysunek przedstawiający rozciąganie spodni, przez konie na metce nie jest przypadkowy. Spodnie z płótna konopnego były dziesięciokrotnie bardziej wytrzymałe niż jakiekolwiek ubranie wówczas stosowane.
* Odtwarzając od tyłu refren piosenki `Another One Bites The Dust', angielskiej grupy Queen, można usłyszeć zdanie `It's fun to smoke marihuana', albo `give some acid'.
* W 1973 roku do drzwi mieszkania w którym mieszkali członkowie Queen zapukała policja, po tym jak sąsiedzi narzekali na zbyt głośna muzykę. Freddie Mercury wpuścił policjantów do środka i poczęstował ich ciasteczkami. Były nafaszerowane haszyszem.
* Honore de Balzac, Gerarde de Nerval, Alexander Dumas ojciec i Charles Baudelaire palili z upodobaniem sprowadzany z Algierii haszysz.
* Naukowcy dotąd nie wiedzą, co powoduje raka płuc. Nie udokumentowano nigdy żadnego przypadku zachorowania na raka płuc od palenia wyłącznie marihuany.
* Nie udokumentowano nigdy żadnego przypadku śmierci w wyniku palenia marihuany.
* Rząd amerykański nazywający konopie `zabójcami młodzieży' i karzący za ich używanie drakońskimi karami przed II Wojną Światową w jej trakcie rozprowadził wśród farmerów 400 000 funtów nasion konopi namawiając żarliwe do ich uprawy.
* W 1989 r. Jack Herer w Bibliotece Kongresu USA odnalazł taśmę z propagandowym filmem (kroniką filmowa) pt.: `Hemp for Victory', z 1943 r. (lub 1942). Wcześniej jednak Konges zaprzeczał jakoby ten film kiedykolwiek powstał.
* Aslinger w Kongresie zeznaje przed wojną że, marihuana jest `narkotykiem bezpośrednio wywołująca agresję i przemoc' a po wojnie, że `nastrajająca ludzi pokojowo marihuana i pacyfistycznie, może być wykorzystywana do osłabienia ducha walki amerykańskiej młodzieży'.
* W 1956 roku za posiadanie nawet tylko jednego jointa z marihuaną w USA groziło od 2 do 10 lat wiezienia a za handel można było otrzymać wyrok do 50 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie.
* Richard Nixon chcąc uchodzić za najbardziej nieprzejednanego obrońcę prawa powołał komisję która miała zbadać szkodliwość używania marihuany. Kiedy okazało się że `nie należy traktować w kategoriach przestępstwa ani używania, ani posiadania marihuany na własny użytek', `oraz `zażywanie konopi samo w sobie nie powoduje wzrostu przestępczości'. Nixon wpadł w szał i nawet nie czytał raportu.
* 60 państw wprowadziło w 1961 roku zakaz uprawy konopi po oświadczeniu przedstawicieli rządu USA w czasie Single Convention on Narcotic Drugs, że żaden kraj nie otrzyma pomocy Stanów Zjednoczonych jeśli nie wprowadzi zakazu jej uprawy. Członkowie ONZ w roku zobowiązali się do usunięcia problemu narkotykowego w ciągu 25 lat to jest do roku 1986.
* W 1970 roku ponad 25 milionów Amerykanów zapaliło marihuanę przynajmniej raz, a 10 milionów paliło ją nieregularnie. W 1980 zapaliło trawę 43 miliony a stale paliło 16 milionów mieszkańców USA.
* W latach 1948 - 1963 w USA na walkę z marihuaną wydano 1,5 mld USD, w latach 1980 - 1998 wydano na ten cel aż 214,7 mld USD.
* Rynek marihuany w 16-milionowej Holandii przynosi zysk ok. 5 mld EUR rocznie.
* Przyjmując, że regularnie pali w Polsce 1% społeczeństwa tj. ponad 350 000, opodatkowując 25% podatkiem każde z wypalonych przez statystycznego palacza 10 gram narkotyku przy cenie rynkowej 20 zł za gram państwo uzyskuje dochód w wysokości 18 000 000 zł.
* W Polsce na alkoholizm choruje od 700 do 800 tyś. (2 % społeczeństwa), papierosy pali ponad 9 milionów, (z czego 54 % wypala od 11 do 20 papierosów dziennie). Marihuanę pali ok. 3 miliony (szacunkowo).
* Blisko połowa polskiej młodzieży szkolnej przyznaje, że chociaż raz w życiu próbowała trawy.
* Teoretyczne 100% egzekwowanie prawa antykonopnego doprowadziłoby do aresztowania 2% wszystkich Francuzów (stałych palaczy) i kilku następnych procent (palaczy okazjonalnych).
* Spożycie marihuany w grupie wiekowej od 18 do 35 lat we Francji wzrosło od początku lat 90-tych ponad trzykrotnie. Spożycie alkoholu od lat 60-tych spadło dwukrotnie.
* Podejście Holendrów do narkotyków od 1976 roku jako punkt wyjścia przyjęło stanowisko pośrednie wobec problemu narkotyków, pomiędzy całkowita wolnością i całkowitym zakazem. Posiadanie nieznacznej ilości marihuany bądź haszyszu (do 30 gram) stanowi jedynie wykroczenie, co jest w zasadzie całkowicie niekaralne.
* Profesjonalnej oceny implikacji zdrowotnych używania konopi podjęło się WHO prowadząc przez 15 lat badania. Kiedy okazało się, że konopie są bezpieczniejsze niż alkohol i tytoń wyniki utajniono. Wybuchł skandal, gdy brytyjski periodyk naukowy `New Scientist' ujawnił ten fakt.
* W 1989 roku badania w Akademii Medycznej w St. Louis wykazały, że w ludzkim mózgu znajdują się receptory reagujące tylko na THC.
* Hiszpańscy onkolodzy udowodnili, że zawarte w konopiach substancje chemiczne (kannabinoidy) hamują wzrost najczęstszego spośród nowotworów mózgu - glejaka i łagodzą ból.
* Z konopi otrzymuje się fitynę, która pobudza proces krwiotwórczy, nasila także wzrost i rozwój tkanki kostnej, a także poprawia czynność układu nerwowego. Fitynę stosuje się w medycynie przy leczeniu histerii, neurastenii, krzywicy, niedokrwistości, gruźlicy, i choroba układu płciowego. Łącznie mówi się o pozytywnym działaniu na ok. 50 różnych chorób (jaskra, choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie rozsiane, alkoholizm, nowotworami, anoreksja, AIDS)
* Wśród 400 związków czynnych zawartych w konopiach znajdują się zarówno potencjalne leki, jak i substancje szkodliwe o czym nie wolno zapominać.
* Leki pochodzące z konopi mogłyby zastąpić ponad do 30% wszystkich farmaceutyków dostępnych dziś na rynku.
* Kokaina była dodawano np. do win, sygnowanych nawet certyfikatem jakości wystawionym przez Jego Świątobliwość Papieża Leona XIII. Wino zawierało około 60 mg czystej kokainy - inny papież Innocenty VIII zabronił stosowania marihuany do celów medycznych i uznał ją za używkę heretyków.
* Aby Przyspieszyć wydalanie THC z organizmu należy pić dużo płynów. Można jeszcze wspomagać się witaminą C i która przyspieszy proces wydalania.
* Oszukanie testu antykonopnego jest możliwe. Jedną z takich metod jest zneutralizowanie go kwaskiem cytrynowym.
* Przez pierwsze 162 lata istnienia USA konopie były całkowicie legalne, a podatki można było płacić w naturze - konopiami.
* Rosja i później ZSRR była największym producentem konopi na świecie od 1740 roku do roku 1939.
* W 1930 czarnoskóry, znany muzyk Louis Armstrong był uwięziony za palenie papierosów z marihuaną.
* Wśród zeznań medycznych w aktach amerykańskiej ustawy antykonopnej z 1937 roku były badania farmakologa, który twierdził, że wstrzyknął aktywny składnik z konopi 300 psom, z których dwa zdechły. THC został odkryty w 1964 roku przez Raphaela Mechoulama z Uniwersytetu w Tel Awiwie. Co więc wstrzyknął ów farmakolog owym nieszczęsnym psom, nie wiadomo.
* Jedna z definicji narkotyku mówi, że to substancja, których przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne czego w wypadku marihuany i jej przetworów nigdy nie udało się udowodnić, zatem w myśl tej definicji nie jest ona narkotykiem.
* Miara mocy uzależniającej w/g instytutu Cato dla nikotyny wynosi 100, dla alkoholu 81, dla marihuany 21.
* Aby śmiertelnie przedawkować marihuanę potrzeba 40 000 razy więcej niż wystarczy do uzyskania efektu narkotycznego. Współczynnik ten dla alkoholu wynosi od 1:4 10.
* Niektórzy Słowianie wierzyli jakoby przy pomocy wdychania ciepłej pary, wydzielającej się z nasion konopnych rzuconych na rozżarzone kamienie można leczyć zęby. Wierzyło się bowiem, ze ból zębów powodują mikroskopijne robaczki, zamieszkujące chore zęby, które można unicestwić dymem.
* Kiedyś wierzono, że kury karmione nasionami konopi w wigilię Bożego narodzenia będą niosły jaja przez cały rok. W Czechach przy zasiewach konopi zachowywało się milczenie, aby ptaki nie usłyszały zasiewu i nie wydziobany nasion.
* Cannabis Cup to coroczny festiwal, który odbywa się regularnie od 1988 rokuw Amsterdamie w czasie którego publicznie przedstawiane są i oceniane rozmaite odmiany konopi. Cannabis Cup przyciąga turystów z całego świata tak samo jak do Opola, turystów w pełnie wiosny przyciąga opolski, coroczny festiwal.
* Konkluzja wspomnianego wcześniej raportu WHO brzmi: marihuana i haszysz nie są klasycznymi substancjami uzależniającymi jak alkohol czy papierosy nie mówiąc już o nielegalnych narkotykach takich jak kokaina czy heroina. Powinny więc znaleźć się w legalnym obiegu. Nie powinniśmy zatem pytać: czy i dlaczego ale kiedy je zalegalizujemy?

Oto kilkadziesiąt ciekawostek na tytułowy temat. Nie byłbym sobą gdybym nie poruszył tego tematu. Dlaczego? Otóż - generalnie większość informacji o marihuanie wynika najczęściej z . niewiedzy o niej. Dlatego temu tematowi powinna towarzyszyć szeroka i pozbawiona zbędnego moralizatorstwa akcja edukacyjna.

A wszystkim ewentualnie komentującym ten artykuł użytkownikom - respektując prawo do wolności przekonań - dedykuję słowa pisarza, wykładowcy, prawnika, konstytucjonalisty, doktora socjologii i prawa, profesora PAN - Wiktora Osiatyńskiego, który powiedział: `Uświadomiłem sobie, jak bardzo nie rozumiem narkomanii i jak silnie tkwi we mnie wyniesione z młodości poczucie wyższości pijaka nad ćpunem.'

Portret użytkownika rokoski

wystarczyło dać link do 1 ze 100 stron gdzie znajduje się tekst. np taki ;p http://www.trawka.com.pl/ciekawostki-o-konopiach-haszyszu-i-marihuanie-v...
Uważam że powinna być zalegalizowana.
Skoro temat dla ciebie ważny trzeba było otworzyć nowy. Co będziemy tutaj gadać jak tu się walczy z niżem.

...żeby nie było offtopa

Idzie Czerwony Kapturek przez las. Zza krzaków wyskakuje wilk i krzyczy:
-Ściągaj!
-Ale wilku ja jestem bardzo małą dziewczynką...
-Ściągaj!
-Ale wilku ja mam dopiero 11 lat..
-Ściągaj mówię!
Kapturek ze łzami w oczach podciągnął sukienkę i zaczął ściągać majteczki.
-Co, srała będziesz? Zegarek ściągaj!

W kupie siła. No może nie dosłownie ;)

Portret użytkownika Saskłacz
Portret użytkownika vac

wpisuj to samo tylko w: [video: ]

Portret użytkownika kobjetka

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika Saskłacz

Portret użytkownika Mecenas

Po doświadczeniu kłopotów z komputerem, nieznany użytkownik, zadzwonił do serwisu technicznego:

Technik: Witam. W czym mogę pomóc?
Klient: Z zasilacza mojego komputera unosi się dym…
Technik: Wygląda na to, że potrzebuje pan nowego zasilacza do komputera…
Klient: Nie, wcale nie! To trzeba tylko zmienić coś w plikach startowych…
Technik: Proszę pana, to co pan opisał, to zepsuty zasilacz. Musi go pan wymienić…
Klient: W żadnym wypadku! Ktoś mi powiedział, że to wystarczy tylko zmienić pliki startowe, żeby się pozbyć tego problemu! Niech mi pan tylko poda właściwe komendy…

Przez następnych 10 minut, pomimo wysiłków technika w wyjaśnieniu problemu i jego rozwiązania, klient uparcie twierdził, że to on ma rację. W końcu zirytowany technik powiedział:

Technik: Przepraszam. Zwykle nie mówimy o tym naszym klientom, ale jest taka nieudokumentowana komenda w DOS’ie, która załatwia ten problem…
Klient: Wiedziałem!!
Technik: Proszę tylko dodać linię “LOAD BEZDYMU.COM” na końcu pańskiego pliku CONFIG.SYS i wszystko powinno zacząć działać. Proszę zadzwonić i powiedzieć jak poszło.

Dziesięć minut później, klient oddzwonił:

Klient: Nie zadziałało. Z zasilacza ciągle unosi się dym…
Technik: Której wersji DOS’a pan używa?
Klient: MS-DOS 6.22…
Technik: No, to tu leży problem. Ta wersja DOS’a nie obsługuje komendy BEZDYMU. Musi się pan skontaktować z Microsoft’em i zapytać ich o łatę na system. Proszę zadzwonić i powiedzieć jak panu poszło.

Po około godzinie, telefon znowu zadzwonił…

Klient: Będę potrzebował nowego zasilacza…
Technik: Jak pan do tego doszedł?
Klient: No więc, zadzwoniłem do Microsoft’u i powtórzyłem ich technikowi to co pan mi powiedział, a on zaczął mnie wypytywać o wytwórcę zasilacza…
Technik: I co panu powiedział?
Klient: Że mój zasilacz nie jest kompatybilny z komendą BEZDYMU…

Portret użytkownika Mecenas
Portret użytkownika Saskłacz

Portret użytkownika Paweł

Saskłacz, tylko nie mysl sobie ze to prawda i nie rób tak w lesie! :) Niedzwiedz jednym ruchem łapy zrywa Ci czerep.

Bądź pozdrowiony.

Paweł

Mnie też ostatnio dopadł kryzys...Jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu.

Portret użytkownika Saskłacz

Ha i tu się mylisz mam szanse z takim no niedżwiadkiem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sasquatch Co piszą o mnie w wiki!

Portret użytkownika alex

O w morde dobrze ze nie ma u nas takich stworzen bo niedziewiedzie by wymarly w milowicach

Pada sobie deszczyk, pada sobie równo raz spadnie na kwiatek raz spadnie na .... Milowice.

Portret użytkownika Paweł

No to jak już jesteśmy w afrykańskich klimatach to ja zapodam cos takego, bo mnie bolyyy. Ja jestem bardzo wylewny...

Pozdro.

Mnie też ostatnio dopadł kryzys...Jem spleśniały ser, pije stare wino i jeżdżę autem bez dachu.

Portret użytkownika Saskłacz

Portret użytkownika kobjetka

.

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Portret użytkownika kobjetka

moje ulubione z pajeczakiem;p

pajakpajak

pajak 2pajak 2

Kobiety nie kłamią....... ale szminkują trochę prawdę ;P (D.K.)

k

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.