Portret użytkownika vac

Z treści nie wiem czy to spam czy co, ale chyba i tak nie odpiszę, nie mniej ciekawe, że firma "Gepdk Co., Ltd" chce użyć nazwy "milowice" w swojej marce:)

Treść owego maila:

andy.lee@pipnet.asia pisze:
(Letter to the president or brand owner, thanks)

Dear President,

We are the department of Asian Domain Registration Service in china.I have something to confirm with you. We formally received an application on August 28, 2012 that a company which self-styled "Gepdk Co., Ltd" were applying to register "milowice" as their Net Brand and some asia domain names through our firm.

Now we are handling this registration, and after our initial checking, we found the name were similar to your company's, so we need to check with you whether your company has authorized that company to register these names. If you authorized this, we will finish the registration at once. If you did not authorize, please let us know within 7 workdays, so that we will handle this issue better. Out of the time limit we will unconditionally finish the registration for "Gepdk Co., Ltd".Looking forward to your prompt reply and have a nice day.

Best Regards

Andy Lee
Registration Dept.

Tel:+86-5515184482 || Fax:+86-551-5123308
Address:No.699 HuangShan Road,GaoXin District,Hefei,Anhui,China

Portret użytkownika rokoski

no wiesz vacko jak mozesz być taki niewyrozumiały ;P Andy ma domene pipnet z taką nazwą też bym szukał zastępczej ;p

W kupie siła. No może nie dosłownie ;)

Portret użytkownika alex

:P

Pada sobie deszczyk, pada sobie równo raz spadnie na kwiatek raz spadnie na .... Milowice.

Portret użytkownika Mecenas

odpisz że tak...., ale siana trochę potrzebujesz...eee...10 000 USD ?? ;))

Portret użytkownika wallace

Mail WYGLĄDA na prawdziwy. Warto sprawdzić IP. Pogrzebałem trochę i to jest spam. NIE ODPISUJ! Jeśli wyślesz odpowiedź, zaoferują milowice w azjatyckich domenach. Takie naciąganie. W sumie całkiem zgrabną mają tą formułkę, z jednej strony próbują wymusić reakcję, z drugiej nieźle się zabezpieczają przed jakimikolwiek oskarżeniami o spam, sprytne, sprytne. Po za tym razi mnie w mailu jedna rzecz, przeprowadziłem z chińczykami kilka transakcji i oni nie piszą tak ładnie po angielskiemu ;-)

ps. Oo, czyli jest to odmiana spamu - scam

wikipedia pisze:
Scam (ang. Confidence trick) – działanie polegające na wprowadzeniu kogoś w błąd poprzez sugestię, że jest on beneficjentem określonego dobra, na ogół finansowego. Celem tego działania jest przeprowadzenie trudnego do udowodnienia oszustwa. Najczęstszą formą scamu jest korespondencja w formie tradycyjnej lub elektronicznej – odmiana spamu.

Mi estas malbona knabO.o'
Kilka zdjęć: koloda.pl || koloda.tumblr.com

Portret użytkownika Laureen Dozen

When your world seems like falling apart, an inspiration is something you can always hold on to. - Reba Rambo-McGuire

Sposób wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.